Radomska Straż Miejska wzbogaciła się o kolejne pojazdy. Tym razem są to dwa skutery, na zakup których Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto przekazało 11 tys. złotych.

Pieniądze pochodzą od sponsorów. Prezydent Andrzej Kosztowniak oficjalnie przekazał pojazdy komendantowi Straży Miejskiej Pawłowi Górakowi. Skutery wykorzystywane będą przede wszystkim do patrolowania parków, terenu zalewu na Borkach oraz  miejsc niedostępnych dla radiowozów. W ten sposób zwiększy się skuteczność patrolu  i możliwość szybkiej  interwencji. W najbliższym czasie skutery zostaną wykorzystane do patrolowania płyty lotniska podczas Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy.

Przekazane skutery to AGIITY CITY 50 2T/50 4 T (podzespoły Hondy). Pojemność silnika do 50 cm. Są to skutery o oryginalnej konstrukcji. Uwagę przyciągają duże gabaryty pojazdu oraz 16-calowe felgi aluminiowe. Wkomponowana w osłonę owiewka nadaje całości dynamiczną formę. Płaska podłoga dostarcza wyjątkowo dużo miejsca na nogi, a jednostka napędowa zapewnia bezproblemową eksploatację.

W ubiegłych latach Stowarzyszenie Bezpieczne Miasto zakupiło i przekazało Policji komputery, grawerki do znakowania rowerów oraz urządzenia Alko-Blow do badania alkoholu w wydychanym powietrzu. Stowarzyszenie zorganizowało również kursy komputerowe dla pracowników Policji i Straży Miejskiej.

źródło: radom.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj