Nad bezpieczeństwem plażowiczów na Borkach w Radomiu czuwa specjalny patrol rowerowy Straży Miejskiej.

Zalew na Borkach to jedyne kąpielisko w Radomiu i najbliższej okolicy aktualnie dopuszczone do celów rekreacyjnych. Woda została przebadana i zaakceptowana przez Sanepid, można tam bezpiecznie pływać pod okiem ratownika. Dodatkowo, okolice zalewu przez całe wakacje będą patrolować strażnicy miejscy.

Mieszkańcy Radomia licznie przybywają nad zalew w upalne dni, a przy tak dużej liczbie osób może dochodzić do różnego rodzaju zdarzeń. Patrol rowerowy Straży Miejskiej będzie zwracał uwagę na wszystkie wykroczenia, w szczególności takie jak wybryki chuligańskie, nieobyczajne zachowanie, spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, dewastacja mienia, niszczenie zieleni oraz wykroczenia popełniane przez właścicieli psów – niezachowanie nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia i zanieczyszczanie plaży przez czworonogi.

Teren zalewu jest bardzo rozległy, a patrol rowerowy może szybciej niż pieszy dotrzeć na miejsce zdarzenia i podjąć interwencję, tak by mieszkańcy Radomia mogli w spokoju i bezpiecznie relaksować się nad wodą.

źródło: radom.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj