Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Recyklingowa edukacja na Lubelszczyźnie

Recyklingowa edukacja na Lubelszczyźnie
dom
31.05.2022, o godz. 13:54
czas czytania: około 2 minut
0

Jeszcze kilkanaście lat temu, edukacja ekologiczna należała do tematów rzadko podejmowanych w mediach, szkołach czy instytucjach publicznych. Dziś, jest niezwykle istotnym elementem edukacji szkolnej, częścią strategii biznesowych przedsiębiorstw recyklingowych i tematem do dyskusji w świecie medialnym i politycznym. Edukacja ekologiczna to bezsprzecznie podstawowy element walki o przyszłość naszej planety. Polska firma recyklingowa AKPOL zorganizowała cykl spotkań z dziećmi i seniorami, podczas których przekazała cenną wiedzę o prawidłowej segregacji odpadów i znaczeniu recyklingu dla środowiska naturalnego.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B BDO zamknięcie roku [14.10-22.11.24]

Zgodnie z raportem Ministerstwa Klimatu i Środowiska z 2021 r., wśród najważniejszych działań mających poprawić gospodarkę zarządzania odpadami w Polsce, najwięcej (aż 15 proc.) głosów otrzymały działania edukacyjne. Budowanie świadomości ekologicznej wśród Polaków jest niezbędna dla rozwoju idei recyklingu w naszym kraju i poprawy jakości środowiska naturalnego

– Zdajemy sobie sprawę jak wiele jeszcze przed nami, ale podczas spotkań z najmłodszymi, widzimy szansę dla przyszłości naszej planety. Dzieci i młodzież to pokolenia, które w najbliższej przyszłości będą miały ogromny wpływ na kształt i rozwój gospodarki ekologicznej, ponieważ są znacznie bardziej świadome wpływu działań człowieka na środowisko i proaktywne w likwidowaniu złych czynników oddziałujących na przyrodę – zauważa Rafał Topolski, specjalista ds. sprzedaży w AKPOL.

Poszerzanie świadomości ekologicznej

Firma recyklingowa z Lubelszczyzny od początku swojego istnienia stawia na poszerzanie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców swojego regionu, angażuje się w działania na rzecz ochrony środowiska i organizuje wydarzenia ekologiczne na terenie firmy i w placówkach instytucji publicznych.

W maju, firma zorganizowała cykl spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kraśniku z dziećmi ze szkoły podstawowej, podczas których przedstawiciele AKPOL pokazali zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz opowiedzieli o procesie recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych.

Dzieci i seniorzy

W maju w AKPOL odbyło się też spotkanie prezesa Adama Kusia z podopiecznymi projektu Przedsiębiorcze Dzieciaki – projektu edukacyjnego Urzędu Miasta Lublin, objętego patronatem prezydenta tego miasta, podczas którego opowiedział on dzieciom o historii firmy i etapach jej rozwoju. Dzieci dowiedziały się także czym są regranulaty i mogły zobaczyć proces ich wytwarzania z odpadów z tworzyw sztucznych.

Firmę odwiedzili również przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy podczas zajęć proekologicznych dowiedzieli się, że na prawidłową segregację odpadów w gospodarstwie domowym nigdy nie jest za późno.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024