Na warszawskim Targówku powstał pierwszy w Polsce plac zabaw zbudowany w całości z materiałów recyklingowych. Na dzieci czeka m.in. domek z europalet, zestaw do robienia graffiti z błota, kula z plastikowych butelek oraz igloo z opon samochodowych.

„Każdy plac zabaw, który narusza albo pomniejsza rolę wyobraźni i sprawia, że dziecko jest bardziej pasywne i staje się w większym stopniu odbiorcą cudzej wyobraźni, może być wprawdzie ładny, czysty, bezpieczny i zdrowy, ale nie może zaspokoić podstawowej potrzeby, o którą chodzi w zabawie” – te słowa z książki Christophera Alexandra pt. „Język wzorców. Miasta – budynki – konstrukcja” przyświecały twórcom projektu reFUN (obok Urzędu Dzielnicy Targówek, przy ul. św. Wincentego).

Oprócz wspomnianych powyżej atrakcji znajdziemy tu m.in. kulę z plastikowych butelek pet oraz siedziska-wizjery z zabawkami z odpadów zrobionymi przez dzieci.

reFUN jest dziełem profesjonalnych dizajnerów recyklingowych z wieloletnią praktyką i doświadczeniem w pracy z dziećmi, ilustratorów, muralistów, projektantów. Wśród nich są m.in.: Kasia i Karol Przestrzelscy, Axel Void, Anna Ławrynowicz i Magda Major oraz holenderska grupa REFUNC.

Organizatorem projektu jest Urząd Dzielnicy Targówek, a partnerami są MPO oraz IKEA, a także AG Complex. Kuratorami i koordynatorami projektu są: Marcin Brzózka oraz Anna Ławrynowicz.

źródło: brodno.waw.pl


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj