Zebrali średnio aż po 222 kg makulatury i ocalili najwięcej drzew. Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Szlachcie w nagrodę za najlepszy wynik w konkursie „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy” organizowanym przez firmę Stena Recycling wyruszyli promem na wycieczkę do Szwecji – jednego z najbardziej ekologicznych państw.

W konkursie „Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy” firmy Stena Recycling wzięło udział 576 placówek oświatowych z Polski. Łącznie zebrano prawie 2000 ton makulatury, co pozwoli ocalić 28 000 drzew. Już po raz drugi z rzędu najlepsi w tej ekologicznej rywalizacji okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Szlachcie (województwo pomorskie), którzy zebrali 31,5 tony makulatury, a w przeliczeniu na osobę – ponad 222 kg! W nagrodę 22 najbardziej zaangażowanych w zbiórkę makulatury uczniów, popłynęło w rejs promem do Karlskrony ufundowany przez firmę Stena Line.

Młodzi ekologowie m.in. spacerowali po maleńkiej i bezludnej wyspie Stakholmen, zwiedzili Björkholmen, najstarszą dzielnicę miasta, w której zachowały się cenne drewniane domki pierwszych stoczniowców, a także obejrzeli największy drewniany kościół w Szwecji. Nie zapomnieli również wrzucić kilku monet do kapelusza rzeźby Matsa Rosenboma, co według legendy ma zaowocować powrotem do Karlskrony. Wycieczkę zakończyła wizyta w Muzeum Marynarki Wojennej, którego początki sięgają aż 1752 roku.

Uczniowie szkoły w Szlachcie w tym roku szkolnym nie spoczęli na laurach i już rozpoczęli zbiórkę makulatury do kolejnej edycji ekologicznej rywalizacji.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj