Prezydent Andrzej Duda powołał nowy skład rządu. Premierem został Mateusz Morawiecki. Mimo wcześniejszych spekulacji, stanowiska utrzymali minister środowiska Jan Szyszko i Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda powołał nowy skład rządu. Na jego czele stanął premier Mateusz Morawiecki, dotychczasowy minister rozwoju. Morawiecki nadal będzie sprawował tę funkcję, czuwając m.in. nad planem rozwoju elektromobilności w Polsce. Rekonstrukcja odbyła się po piątkowej dymisji złożonej przez Beatę Szydło.

Przed oficjalnym ogłoszeniem nowego składu Rady Ministrów dużo spekulacji wzbudzała perspektywa ponownego powołania na ministra środowiska Jana Szyszki. Pogłoski o jego odejściu opublikowała m.in. Gazeta Wyborcza, która powoływała się na źródła TVP Info. Szyszko jednak pozostał na swoim stanowisku.

eko-lokator 250 x 300

Równie dużo plotek dotyczyło ponownego wyboru Anny Streżyńskiej na ministra cyfryzacji. Pojawiały się także pogłoski o całkowitym zamknięciu resortu, który odpowiada m.in. za popularyzację nowoczesnych technologii i idei smart city w polskich miastach. Do tego jednak nie doszło, a Streżyńska utrzymała stanowisko.

Wśród ministrów związanych z branżą komunalną i ochroną środowiska najmniej spekulacji dotyczyło Krzysztofa Tchórzewskiego, szefa resortu energii. Zgodnie z przewidywaniami utrzymał on swoją pozycję.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj