Firma poinformowała, że przejmuje polskie spółki z grupy van Gansewinkel działające na południu Polski i zatrudniające 320 pracowników.

Umowa w sprawie nabycia została podpisana na początku czerwca. Transakcję musi jeszcze zatwierdzić UOKiK.

Firma van Gansewinkel Polska należała do tej pory do niderlandzkiej grupy van Gansewinkel.

Zgodnie z osiągniętym porozumieniem, Remondis przejmuje wszystkie spółki grupy van Gansewinkel w Polsce w zakresie gospodarki odpadami oraz usług komunalnych. Nowy nabytek niemieckiego potentata osiągnął w roku 2013 obrót w wysokości 100 mln zł, obsługując trzy instalacje recyklingowe. Van Gansewinkel działa na południu Polski w oddziałach w Krakowie, Rudzie Śląskiej, Tarnowie, Oławie oraz Legnicy. Pod zarządem Remondis Polska działalność operacyjna spółki van Gansewinkel ma zostać w przyszłości umocniona i rozszerzona.

Przypomnijmy, że Remondis to obecnie największy gracz na polskim rynku gospodarki odpadami. Działa na polskim rynku już od 1992 roku, oferując poprzez spółki i oddziały w ponad 40 miastach na terenie całego kraju, kompleksowe usługi w zakresie recyklingu oraz gospodarki wodnej. Firma przerabia około 1,5 mln ton surowców i odpadów rocznie. Przejęcie firmy van Gansewinkel Polska ma jej umożliwić szybszy rozwój na rynku dolnośląskim. – Zakres usług firmy van Gansewinkel Polska pasuje idealnie do naszej działalności. Do tego dochodzi regionalna koncentracja firmy na południu kraju, co pozwala umocnić naszą działalność w tym regionie i idealnie uzupełnia sieć naszych obecnych lokalizacji. Wzmocni to jednocześnie naszą obecność w całym kraju – powiedział Marek Gębski, członek zarządu Remondis.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj