Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Remont ciągu pieszego w Gdyni

Remont ciągu pieszego w Gdyni
R.G.
23.02.2023, o godz. 16:03
czas czytania: około 1 minuty
0

W Gdyni rozpoczął się remont schodów łączących ulice Kopernika, Ujejskiego i Orzeszkowej. Schody, w wyniku modernizacji zyskają nową nawierzchnię i konstrukcję, a także podjazdy dla wózków. To ważny ciąg komunikacyjny, z którego korzysta wielu mieszkańców, a podstawową kwestią jest bezpieczeństwo użytkowników.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

– Inwestycja będzie polegała na wymianie nawierzchni schodów – wyjaśnia  Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. – Wymieniona zostanie również cała konstrukcja obiektu oraz podjazdy dla wózków. Celem jest poprawa bezpieczeństwa, ale też estetyki. Ze schodów na co dzień korzysta wielu mieszkańców Gdyni, to ważne dlatego chcemy, aby były one wygodne i bezpieczne.

Zamknięcie ruchu pieszego

Prace obejmą schody w pobliżu parafii św. Antoniego na Wzgórzu św. Maksymiliana. Remontowane schody na czas prac będą niedostępne. W miejscu robót rozstawiono już tablice informujące o utrudnieniach.

– W związku z wyłączeniem tego miejsca z użytkowania, prosimy mieszkańców o korzystanie z innych ciągów pieszych – mówi Joanna Zielińska, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni. – W miejscu prac pojawiły się już tabliczki wskazujące alternatywne możliwości przejścia innymi ciągami pieszymi w okolicy.

Chcą zminimalizować utrudnienia

Prace wykonywane są na zlecenie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni w ramach bieżącego utrzymania.

– Roboty rozpoczęły się we wtorek (21 lutego br.) i będą wykonywane etapami – mówi Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. – Chcemy je zrealizować możliwie jak najszybciej, aby zminimalizować ew. utrudnienia. Wykonawca deklaruje wykonanie prac w ciągu 3-4 tygodni.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024