Zastosowana metoda oparta jest na technologii elastycznego rękawa, który nasączony żywicami poliestrowymi wprowadzany jest do rury kanalizacyjnej pod wpływem sprężonego powietrza. Po wprowadzeniu i utwardzeniu parą wodną, rękaw tworzy jednolity odcinek rury, wypełniając wszelkie nieszczelności kanału. Ten proces musi zostać poprzedzony czyszczeniem sieci oraz inspekcją telewizyjną w celu pozyskania pomiarów i wyeliminowania nierówności, które mogłyby spowodować uszkodzenie rękawa.
– Zastosowanie technologii bezwykopowej dobrze sprawdza się w centrum miasta, gdzie w większości dominują ciasne i wąskie uliczki oraz gdzie liczy się czas wykonania oraz minimalizacja utrudnień w ruchu drogowym – wyjaśnia Sławomir Grucel z MPWiK. – Wcześniej metodę rękawa z powodzeniem stosowaliśmy już np. podczas remontów na ulicy Sławkowskiej, Słowackiego, Tuwima i Gwarków.
Prowadzone prace zostały zaplanowane w sposób, który zapewni ciągły i bezproblemowy przepływ i odbiór ścieków. Koszt renowacji infrastruktury kanalizacyjnej w centrum miasta wyniesie 630 tys. zł.
źródło: jaworzno.pl
Komentarze (0)