Skwery na os. Kopernika i przy ul. Hanki Sawickiej, Las Komunalny przy ul. Chorzowskiej, teren przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Sośnicy oraz obszar wokół zbiorników wodnych przy ul. Jesiennej – to kolejne miejsca które przejdą w Gliwicach metamorfozę.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych (MZUK) systematycznie odnawia, doposaża i zagospodarowuje przestrzeń w różnych częściach Gliwic. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, którzy coraz chętniej uprawiają sporty na świeżym powietrzu, na os. Sikornik i w Parku Chopina w tym roku oddano do użytku siłownie pod chmurką.

Aktywny wypoczynek będzie możliwy również na os. Kopernika, gdzie dzięki budżetowi obywatelskiemu, jeszcze w tym roku, pojawią się stanowiska do ćwiczeń, ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Na osiedlu zostanie zamontowanych kilka urządzeń m.in. rower stacjonarny, twister, steper, wahadło, biegacz, wiosła, motyl, prasa nożna, narciarz biegowy oraz urządzenia do ćwiczeń mięśni brzucha czy klatki piersiowej.

MZUK podpisał również umowy na stworzenie projektów dla czterech kolejnych inwestycji –  dokumentacja ma być gotowe jeszcze w tym roku, a ich realizacja planowana jest na kolejne lata.

Urządzenia do ćwiczeń w plenerze mają stanąć na skwerze przy ul. Hanki Sawickiej. W pobliżu nasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy, wytyczone zostaną alejki przy których staną ławki i kosze.

Nowa zieleń, ławki i kosze na śmieci mają pojawić się także na terenie przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sikorskiego w Sośnicy i na terenie tamtejszego Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych. W projekcie uwzględnione zostaną również nowe alejki i droga dojazdowa.

Zachęcać do wypoczynku i rekreacji ma teren wokół zbiorników wodnych przy ul. Jesiennej. Spacerowicze mają mieć tam do dyspozycji nowe alejki i ławki. Metamorfozę ma przejść okoliczna zieleń, a oświetlenie terenu ma sprzyjać również wieczornym spacerom.

Z kolei Las Komunalny przy ul. Chorzowskiej, który upodobali sobie rowerzyści i amatorzy pieszych wędrówek, zgodnie z planami MZUK-u ma stać się również miejscem przyjaznym rolkarzom. Ścieżki, po których będą mogli jeździć mają zostać wytyczone na bazie istniejących alejek. Warto wspomnieć, że młodzi fani rekreacyjnej jazdy na rolkach w tym sezonie mogą już korzystać z rolkowiska, które jest częścią nowego skweru przy ul. Paderewskiego na os. Obrońców Pokoju.

Czytaj więcej

Skomentuj