19 czerwca 2010 roku w Kępnie do użytku oddane zostało zrewitalizowane centrum miasta. Mieszkańcy Kępna i liczni goście byli również świadkami uruchomienia fontanny na kępińskim Rynku.

Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kępno Jolanta Jędrecka podkreślała znaczenie kępińskiego Rynku dla całej społeczności miasta: – Jest to miejsce szczególne dla mieszkańców. Miejsce, które było świadkiem tworzenia się historii Kępna i w tejże historii pełniło różne funkcje – powiedziała. – Początkowo przez dziesiątki lat Rynek był centrum handlowym i rzemieślniczym miasta, na którym odbywały się cotygodniowe targi. Przez lata zmieniała się powoli rola Rynku. Zaczął on pełnić bardziej reprezentacyjne funkcje. To tu powstała pierwsza fontanna, pojawiły się zieleń i ławki, miejsca do wypoczynku. Kępiński Rynek był przez wieki świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii dawnej, ale i współczesnej Kępna.

W trakcie prac ułożonych zostało blisko 21 tys. m kw. nawierzchni z kamienia naturalnego i blisko 1800 mb ścieków ulicznych. Sama długość krawężników to blisko 2150 mb. Podbudowa to 6900 m3, 14600 ton. Ilość materiałów kamiennych to 6500 ton.

W ramach tej inwestycji gminna spółka „Energetyka Cieplna” rozbudowała w centrum sieci cieplne, a spółka „Wodociągi Kępińskie” dokonała  modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnych.

źródło: um.kepno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj