1 / 7

W Szczecinku powstanie Rodzinny Park Rozrywki. Pojawi się na osiedlu Kopernika przy istniejącym stawie naturalnym.

Władze miasta przyjęły ostateczną koncepcję zagospodarowania strefy aktywnego wypoczynku przy ul. Kopernika. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jeszcze w tym roku powstanie tam Rodzinny Park Rozrywki.

Jak poinformował burmistrz Daniel Rak, nadzorujący prace projektowe – wokół stawu, który kilka miesięcy wcześniej został zrewitalizowany powstaną m.in. ścieżka do jazdy na rowerach i rolkach, amfiteatr (scena i widownia z elementami oporowymi i siedziskami) oraz dwa place zabaw dla małych dzieci i nastolatków.

Oprócz tego mieszkańcy Szczecinka będą mogli skorzystać z miejsc biesiadnych: dwóch palenisk odkrytych oraz dwóch palenisk wyposażonych w częściowe zadaszenie oraz grill i wędzarnie. W Rodzinnym Parku Rozrywki w Szczecinku pojawią się również nowe nasadzenia drzew i krzewów, a sam teren zostanie wyposażony w obiekty małej architektury: ławki, ławy siedziskowe, kosze na śmieci, stojaki na rowery, lampy oświetleniowe pomostów i terenu. Na środku stawu zostanie natomiast zainstalowana pływająca fontanna.

Projekt uwzględnia również potrzeby wędkarzy – przewidziano bowiem dwa pomosty pływające oraz regularne zarybienia akwenu linem, karasiem i karpiem.

Dbanie o zieleń miejską - jej rozwój i utrzymanie - to zadanie przede wszystkim dla:

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

Czytaj więcej

Skomentuj