W tym roku na rozwój infrastruktury rowerowej w Krakowie przeznaczono 4,3 mln złotych. Dzięki temu powstanie ponad 3 kilometry ścieżek. Dodatkowo zostaną opracowane projekty dla około 6 km nowych tras dla rowerzystów.

Nowa ścieżka o długości 1000 metrów powstanie wzdłuż alei Pokoju – od ulicy Zwycięstwa do ulicy  Kordylewskiego. Koszt inwestycji szacowany jest na 2,5 mln złotych. 500 metrowa trasa za około 400 tysięcy zostanie też wybudowana na odcinku od ronda Dywizjonu 308 do centrum M1. Niemal kilometrowa ścieżka rowerowa powstanie wzdłuż ulicy Andersa, na odcinku od Dunikowskiego do Okulickiego. Tu koszty szacowane są na 220 tysięcy złotych. Trasa dla rowerów będzie też budowana wzdłuż ulicy Królewskiej od Smoluchowskiego do Nowowiejskiej. 500 metrowa trasa będzie kosztować 650 tysięcy złotych.

Dodatkowo ścieżka rowerowa powstanie też w ramach budowy linii tramwajowej na Ruczaj. Miłośnicy dwóch kółek będą mieli do dyspozycji ponad 2 tysiące metrów trasy.

W tym roku zostaną przygotowane projekty dla 7 ścieżek rowerowych. Wszystkie z tych inwestycji będą realizowane na terenie Nowej Huty.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj