Podczas konferencji prasowej w rzeszowskim Ratuszu zaprezentowany został system zarządzania wypożyczalnią rowerów oraz sam rower, którym będzie można jeździć po ulicach Rzeszowa.

Wypożyczalnię rowerów obsługiwać będzie prywatna firma, która już pod koniec sierpnia dostarczy 100 nowych rowerów, a od marca 2011 roku kolejne 100 sztuk. soba chcąca wypożyczyć taki rower będzie miała do wyboru jedną z 20 dostępnych na terenie Rzeszowa wypożyczalni.

Wypożyczalnie te znajdować się będą m.in. w okolicach uczelni wyższych, parków, centrów handlowych. Przy użyciu specjalnej karty rower będzie można wypożyczyć w dowolnym miejscu i oddać na innej stacji bazowej.

Cena korzystania z roweru nie jest jeszcze ustalona. Pewne jest natomiast, że godzina wypożyczenia będzie kosztować mniej niż cena biletu autobusowego. Nowe rowery wyposażone będą w aluminiową ramę typu unisex tzn. przystosowaną zarówno dla kobiet i mężczyzn, duże koła oraz 3 biegi. Posiadać będzie ponadto oświetlenie, bagażnik i koszyk do przewożenia małych zakupów. Rowery te zbudowane są z komponentów odpornych na zniszczenia.

Miasto nie uczestniczy w kosztach tej inwestycji gdyż całość jest finansowana poprzez firmę, która prowadzić będzie wypożyczalnię.

źródło: rzeszow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj