1 / 3

Białe i czerwone róże oraz niskopienne krzewy iglaste zastąpią sezonowe kwiaty na klombach w centrum Radomia. Zakład Usług Komunalnych szacuje, że pozwoli to zaoszczędzić nawet 35 tys. złotych.

Kwiaty zostaną posadzone w najbliższym otoczeniu pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich przy ulicy Żeromskiego. Prace nad nowym zagospodarowaniem zieleni w tym miejscu już się rozpoczęły i pochłoną w sumie około 10 000 zł. Sadzone właśnie rośliny wieloletnie będą eksponowały się równie atrakcyjnie, a ich utrzymanie nie będzie wymagało tak dużych nakładów finansowych jak miało to miejsce do tej pory.

Tylko w 2014 roku koszt sezonowego ukwiecania rabat gruntowych o łącznej powierzchni 300 metrów kwadratowych koło pomnika pary prezydenckiej i ich dalszej pielęgnacji wyniósł 45 000 zł. Oszczędność jest więc zauważalna, zaś walory estetyczne pozostają w zasadzie nie zmienione.

Gospodarka odpadami. Koronawirus to tylko jeden z naszych problemów

Warto zaznaczyć, że to nie jedyne miejsce w mieście, gdzie z powodu racjonalizacji wydatków ZUK zrezygnował z kwiatów. Na tegoroczną dekorację roślinną wydane zostanie 248 940 zł. Tymczasem w ubiegłym roku na ten cel było przeznaczone aż 378 000 zł. Mniej kwiatów posadzono m.in. na rondach i w donicach zdobiących latarnie.

Dbanie o zieleń miejską - jej rozwój i utrzymanie - to zadanie przede wszystkim dla:

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

Czytaj więcej

Skomentuj