Projekt będzie zawierał również podziemne linie niskiego i średniego napięcia, stacje transformatorowe i drogi wewnętrzne, dzięki czemu stanie się kluczowym elementem krajowej sieci przesyłowej. Inwestycja powstanie dzięki współpracy firm EDP Renewables oraz Neo Energy Group, z gminą Brzeźnica.
Więcej czystej energii na farmie fotowoltaicznej
– Przy aktualnych cenach energii Polska potrzebuje czystych i tanich alternatyw do jej produkcji – powiedział Joaquim Barbosa, dyrektor generalny EDPR Polska. – Inwestycja w Chotkowie jest jednym z przykładów na to, że polski rynek energetyczny potrafi rozkwitać, jeśli tylko mamy solidne know how i prawdziwą współpracę. We współpracy z Neo Energy Group, przy wsparciu lokalnych władz gminy Brzeźnica, będziemy w stanie produkować na polskim rynku więcej czystej energii. Jest to zgodne z naszym podstawowym celem, jakim jest osiągniecie przez kraj bezpieczeństwa i niezależności energetycznej – dodał Barbosa.
Przykład Chotkowa udowadnia, że pomimo turbulencji formalno-prawnych na rynku OZE, w Polsce jest możliwa skuteczna realizacja dużych projektów fotowoltaicznych. – Korzyści dla Brzeźnicy są bardzo wymierne i przekładają się na dodatkowe wpływy z podatków – co pozwoli nam na dalsze inwestycje w gminie. Ponadto, dzięki budowie farmy fotowoltaicznej, poprawi się jakość dróg, co wpłynie na komfort życia mieszkańców – zaznaczył Jerzy Adamowicz, wójt gminy Brzeźnica.
Bliżej Ciebie
Niedawno EDPR, czwarty na świecie (i drugi w Polsce) największy producent energii odnawialnej, zainaugurował również kolejną farmę wiatrową, w miejscowości Budzyń, w zachodniej Polsce. Od 2008 roku firma zrealizowała inwestycje o mocy ponad 800 MW. EDPR kładzie również duży nacisk na stymulację rozwoju ekonomicznego i społecznego swoich lokalnych społeczności. Prowadzone w gminach przez EDPR inicjatywy, takie jak Twoja Energia lub Bliżej Ciebie, to przykłady biznesu odpowiedzialnego społecznie.
Komentarze (0)