W śląskim wydziale Prokuratury Krajowej w Katowicach rozpoczęło się przesłuchanie prezydenta Ostrowca Św. – poinformował PAP rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński. Jarosław G. został zatrzymany przez CBA we wtorek w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji.

We wtorek około południa funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krakowie na polecenie Prokuratury Krajowej zatrzymali prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława G. Jak informowało CBA, do zatrzymania doszło „w ramach śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej”.

Zaznaczono, że funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, urząd miejski oraz inne miejsca na terenie woj. świętokrzyskiego. „Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych, które mogą mieć znaczenie dowodowe” – wskazano.Prokurator Łapczyński powiedział PAP, że przesłuchanie prezydenta Ostrowca Św. rozpoczęło się w środę przed południem. „Postępowanie początkowo prowadzone było w sprawie. Po przedstawieniu zarzutów będzie to już postępowanie prowadzone przeciwko konkretnej osobie” – podkreślił rzecznik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Prokurator dodał, że po zakończeniu przesłuchania zapadnie decyzja o ewentualnych środkach zapobiegawczych wobec Jarosława G.

To nie pierwsze postępowanie toczące się ws. prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego 

To kolejne postępowanie toczące się ws. prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w ostatnich latach. W 2018 roku Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej zarzucała Jarosławowi G. przekroczenie uprawnienia przy procedurach dotyczących przetargów śmieciowych z 2016 r. poprzez „uniemożliwienie złożenia prawidłowych ofert podmiotom innym niż podmiot dotychczas świadczący te usługi”. W 2020 roku do sądu trafił akt oskarżenia. W maju 2021 roku Sąd Okręgowy w Kielcach prawomocnie uniewinnił samorządowca, a pod koniec 2022 roku Sąd Najwyższy oddalił kasację wniesioną przez prokuraturę.

Jarosław G. jest prezydentem Ostrowca Św. od 2014 r. To były poseł wybrany do Sejmu z list PSL w 2011 r. i były wiceprezydent Ostrowca (2006-2011).

 

 


CBA zatrzymało prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w śledztwie dot. korupcji. Przeszukano kilka lokalizacji i zabezpieczono ewentualne dowody

Czytaj więcej

Skomentuj