Jedną z głównych części wydarzenia będzie Forum Regionów poświęcone, w całości tematyce regionalnej i samorządowej.

Forum Regionów jest platformą wymiany poglądów oraz miejscem spotkań liderów samorządowych i elit regionalnych z Europy Środkowo-Wschodniej z biznesem i środowiskiem naukowym. – Forum Regionów to okazja do podzielenia się doświadczeniami oraz nawiązania partnerskich kontaktów – mówią organizatorzy.

Podczas trzech dni paneliści podejmą m.in. tematy związane z atrakcyjnością inwestycyjną, bezpieczeństwem energetycznym w regionach, innowacyjnością, współpraca międzyregionalna, rewitalizacją i finansami samorządowymi.

Udział w konferencji zapowiedzieli m.in. minister edukacji narodowej Anna Zalewska, wiceminister finansów Wiesław Janczyk, wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak oraz minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

W konferencji uczestniczyć będą również marszałek woj. zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, zastępca szefa kancelarii prezydenta Paweł Mucha i marszałek woj. małopolskiego Jacek Krupa.

Podczas wydarzenia odbędzie się także dyskusja na temat circular economy, której organizatorem jest Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Wezmą w niej udział: Jacek Krupa, marszałek woj. małopolskiego; Rafał Pawełczak, wiceprezes KGHM; poseł Andrzej Maciejewski; Paweł Okrasa, Wielunia i Anna Larsson z Green Business Norway.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy swoich branż. Głównym partnerem Forum tradycyjnie jest województwo małopolskie.

Źródło: Kurier PAP

Czytaj więcej

Skomentuj