Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Rusza program "Moja Elektrownia Wiatrowa"

Rusza program
pap/KK
25.06.2024, o godz. 14:23
czas czytania: około 2 minut
0

Ruszył program "Moja Elektrownia Wiatrowa", z którego można otrzymać do 30 tys. zł na budowę przydomowego wiatraka i 17 tys. zł na magazyn energii. Wsparcie zakupu i montażu przydomowej siłowni wiatrowej albo zakupu i montażu przydomowej siłowni wiatrowej wraz z magazynem energii elektrycznej przyczyni się do wzrostu udziału OZE w finalnym zużyciu energii, pozwoli na wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej poprzez jej magazynowanie (magazyny energii elektrycznej) oraz przyczyni się do propagowania odnawialnych źródeł energii.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Dorota Zawadzka-Stępniak poinformowała, że w ramach pierwszego naboru zarezerwowano na “Moją Elektrownię Wiatrową” 50 mln zł.
Nabór potrwa rok lub do wyczerpania zarezerwowanego budżetu. Beneficjenci będą mogli otrzymać do 30 tys. zł na budowę małego wiatraka oraz do 17 tys. zł do magazynu energii.

Transformacja energetyczna

Wiceszef Ministerstwa Klimatu i Środowiska MKiŚ Miłosz Motyka podkreślił, że transformacja energetyczna w Polsce przyspiesza, a dla obecnego kierownictwa ministerstwa OZE to “absolutny priorytet” i szansa na tańszą energię. – Nie szukamy w słońcu czy w wietrze ideologicznego wroga – podkreślił Motyka. Wiceminister przypomniał, że resort pracuje nad dużymi nowelizacjami ustaw, które mają się przyczynić do rozwoju odnawialnych źródeł. Chodzi m.in. o tzw. ustawę wiatrakową, liberalizującą dotychczasowe zasady stawiania elektrowni wiatrowych. Dodał, że liczy na to, że w ciągu najbliższych tygodni projekt ten powinien stanąć na rządzie.

Zakres wsparcia

  1. Zakup i montaż mikroinstalacji wiatrowych dla potrzeb budynków mieszkalnych – turbina wiatrowa o mocy elektrycznej nie mniejszej niż 1 kW oraz nie większej niż 20 kW z osprzętem niezbędnym do prawidłowego działania mikroinstalacji;
  2. Zakup i montaż towarzyszących magazynów energii o pojemności co najmniej 2 kWh dla powyższych mikroinstalacji.

Wnioski o dofinasowanie w formie dotacji, w ramach I naboru, można składać w trybie ciągłym do 16.06.2025 r. lub do wyczerpania środków w wysokości 50 000 000 zł.

Nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji odbywa się ze środków NFOŚiGW zgromadzonych na rachunku Funduszu Modernizacyjnego w ramach Programu Priorytetowego “Moja Elektrownia Wiatrowa”.

Szczegóły i generator dostępny na stronie www: www.gov.pl

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024