Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Ruszają inwestycje wod-kan w Dąbrowie Górniczej

Ruszają inwestycje wod-kan w Dąbrowie Górniczej
Kamila Sekułowicz
02.03.2020, o godz. 9:17
czas czytania: około 2 minut
0

Poszukiwania nowych zasobów wody, rozbudowa wodociągów w rejonie Tucznawy i kanalizacji w rejonie Gołonoga, a także ważna inwestycja na osiedlu między ulicami Mickiewicza i Krasińskiego. Tak w skrócie zapowiadają się najważniejsze inwestycje Dąbrowskich Wodociągów w 2020 roku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

W tym roku w Dąbrowie będą realizowane dwie inwestycje. Pierwsza to budowa drugiej nitki wodociągowej do Tucznawy o długości 4 km. Jej celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dostawy wody z alternatywnego źródła mieszkańcom oraz zakładom przemysłowym zlokalizowanym w tej dzielnicy.

Druga inwestycja dotyczy źródeł wody. – Ze względu na zmieniający się klimat i kurczące się zasoby wodne, poszukujemy alternatywnych źródeł dostaw wody. Pilotażowym projektem będzie rozpoczęta  w tym roku budowa studni głębinowej w rejonie Zazdrości w gminie Łazy oraz budowa kolejnych studni piezometrycznych pozwalających na bieżące monitorowanie ilości i jakości przepływającej wody w warstwach wodonośnych zasilających obecne ujęcia Dąbrowskich Wodociągów – tłumaczy Lucyna Żurek, kierownik Działu Inwestycji i Wykonawstwa w Dąbrowskich Wodociągach.

W marcu na osiedlu między ulicami Mickiewicza i Krasińskiego zostanie wymieniona sieć wodociągowa, kanalizacyjna, sanitarna i deszczowa. Część prac w tym rejonie, tj. ulic 6 Sierpnia i Mickiewicza zostało zrealizowanych w ubiegłych latach.

W tym roku rozpocznie się również budowa kolektora o długości 2 km od Al. Zagłębia do rejonu ul. Północnej, który zapewni bezawaryjny transport ścieków z dzielnic: Gołonóg, Ząbkowice i Tucznawa. Z uwagi na głębokość kanału oraz kolizje z torami PKP i nawodniony teren, zadanie to jest niezwykle skomplikowane technicznie. – Równocześnie przy jego realizacji musimy uwzględniać prace prowadzone przez Gminę Dąbrowa Górnicza w rejonie Al. Zagłębia i poprowadzić je w taki sposób, aby nie zablokować jednej z głównych ulic miasta – tłumaczy Lucyna Żurek.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b WODKAN TI-MA [27.05 – 09.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024