Pełnomocnik rządu ds. smogu i ochrony powietrza Piotr Woźny rozpoczął konsultacje programu “Czyste powietrze” – podało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, które nadzoruje prace.

– Naszym celem jest pomoc miastom w przeprowadzeniu i sfinansowaniu termomodernizacji budynków mieszkalnych należących do najmniej zamożnych gospodarstw domowych – wyjaśnił i zadeklarował Piotr Woźny, pełnomocnik rządu ds. walki ze smogiem.

– Do udziału w konsultacjach społecznych zapraszamy nie tylko władze wszystkich 33 miast z listy Światowej Organizacji Zdrowia, ale również marszałków województw, na terenie których zlokalizowane są te miasta – powiedział Woźny.

Prace nad programem “Czyste powietrze” mają ostatecznie doprowadzić do stworzenia ustawy, która umożliwi sfinansowanie z budżetu państwa termomodernizacji tych budynków, gdzie mieszkają najmniej zamożne rodziny.

Projekt “Czyste powietrze” to element programu “Stop smog”, który premier Mateusz Morawiecki zapowiedział z Piotrem Woźnym w lutym tego roku. Program zakłada współpracę rządu z 33 polskimi miastami umieszczonymi przez Światową Organizację Zdrowia w 2016 r. na liście 50 miast w Europie z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem.

Konsultacje programu “Czyste powietrze” potrwają do 16 kwietnia 2018 r.

Czytaj więcej

Skomentuj