Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Ruszyły konsultacje programu "Czyste powietrze"

Ruszyły konsultacje programu
jwo
05.04.2018, o godz. 9:40
czas czytania: około 1 minuty
0

Pełnomocnik rządu ds. smogu i ochrony powietrza Piotr Woźny rozpoczął konsultacje programu "Czyste powietrze" - podało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, które nadzoruje prace.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

– Naszym celem jest pomoc miastom w przeprowadzeniu i sfinansowaniu termomodernizacji budynków mieszkalnych należących do najmniej zamożnych gospodarstw domowych – wyjaśnił i zadeklarował Piotr Woźny, pełnomocnik rządu ds. walki ze smogiem.

– Do udziału w konsultacjach społecznych zapraszamy nie tylko władze wszystkich 33 miast z listy Światowej Organizacji Zdrowia, ale również marszałków województw, na terenie których zlokalizowane są te miasta – powiedział Woźny.

Prace nad programem “Czyste powietrze” mają ostatecznie doprowadzić do stworzenia ustawy, która umożliwi sfinansowanie z budżetu państwa termomodernizacji tych budynków, gdzie mieszkają najmniej zamożne rodziny.

Projekt “Czyste powietrze” to element programu “Stop smog”, który premier Mateusz Morawiecki zapowiedział z Piotrem Woźnym w lutym tego roku. Program zakłada współpracę rządu z 33 polskimi miastami umieszczonymi przez Światową Organizację Zdrowia w 2016 r. na liście 50 miast w Europie z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem.

Konsultacje programu “Czyste powietrze” potrwają do 16 kwietnia 2018 r.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2024