O zlecenie na realizację projektu Rynek Od.Nowa w Jaworznie ubiegało się pięć firm. Najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym ponad miesiąc temu przetargu złożyło przedsiębiorstwo Steinbudex ze Świdnicy, które gotowe jest wykonać zlecenie za 16,9 mln zł.

Swoje oferty złożyły także: konsorcjum firm Zakład Kamieniarski "PROFKAM" i Przedsiębiorstwo Budowlane "SŁAWPOL" – 23,4 mln zł; Przedsiębiorstwo Budowlane MK-BUD Krzysztof Mus – 23,2 mln zł; konsorcjum firm: Zakład Robót Specjalistycznych i Spec-Bruk – 23,8 mln zł oraz EUROVIA POLSKA – 26 mln zł.

– Aktualnie komisja przetargowa weryfikuje złożone oferty i jeśli okażą się one zgodne z wymogami formalnymi, najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu będzie można podpisać umowę na przebudowę rynku – mówi prezydent Paweł Silbert.

Dzięki temu już w przyszłym roku Jaworzno może mieć nowy rynek, na którym znajdą się m.in. wieża mediów, zegar wodno-słoneczny, fontanny, skoczki wodne i jawor. W ciągu dwóch lat w ramach projektu odnowione zostaną także ulice Mickiewicza, Pocztowa, Zielona i Św. Barbary; zostanie zbudowany również wjazd na parking pod halą widowiskowo-sportową od strony ul. Królowej Jadwigi, co w zdecydowany sposób zmniejszy natężenie ruchu na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza – Grunwaldzka.

Prace obejmą swoim zakresem m.in. modernizację płyty najważniejszego w mieście placu i zagospodarowanie jego otoczenia. Dzięki inwestycji nowy rynek ma szansę dorównać estetyką nowej bibliotece i muzeum, a całość może stać się prawdziwym centrum miasta.

Rynek Od.Nowa powstanie dzięki unijnej dotacji w wysokości 13 mln zł.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj