Reklama

ad1a STIHL [02.02-13.02.25]

Rząd ocenia, że dzięki tarczy antykryzysowej ochroniono 1 mln miejsc pracy

Rząd ocenia, że dzięki tarczy antykryzysowej ochroniono 1 mln miejsc pracy
PAP
02.06.2020, o godz. 8:53
czas czytania: około 1 minuty
0

Milion miejsc pracy ochronionych dzięki tarczy antykryzysowej rządu - napisał na Twitterze wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b bioodpady konferencja 2025 [05.02-11.03.25]

“No i jest. 1 mln miejsc pracy ochronionych dzięki Tarczy Antykryzysowej rządu Mateusza Morawieckiego. Firmy zatrudniające te osoby otrzymały pomoc z FGŚP, co pozwala im zredukować koszty zatrudnienia nawet o 80 proc.” – napisał wiceprezes PFR, powołując się na poniedziałkowe dane Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Obowiązująca od 1 kwietnia tarcza antykryzysowa, która ma przeciwdziałać gospodarczym skutkom pandemii, przewiduje m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące; świadczenie postojowe dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia; dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach.

Webinarium: nowe rozwiązania prawne w tarczy antykryzysowej 4.0

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b konferencja NOWELIZACJA PRAWA WODNEGO taryfy wodkan [06.02-11.03.25]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1b REGIONALNE Wejherowo 15.01-12.02.25

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD1D AKADEMIA BDO25 [02.02-18.03.25]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2025