Tarcza antykryzysowa 4.0. to kolejna odsłona zmian w prawie, która zostanie wdrożona w związku z panująca pandemia koronawirusa. Nowe propozycje zwarte w projekcie tarczy antykryzysowej oraz instrumenty wynikające z tarczy 3.0 zostaną przedstawione podczas webinarium, które odbędzie się 17 czerwca.

Jakie rozwiązania wprowadza tarcza antykryzysowa 3.0 oraz 4.0 i jak z nich skorzystać będzie można dowiedzieć się podczas webinarium, którego organizatorem jest firma Abrys. Spotkanie poprowadzi zespół prawników z Kancelarii Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy sp.k.

Webinarium skierowane jest głównie do menedżerów spółek komunalnych, wójtów burmistrzów, prezydentów miast oraz przedsiębiorców.

W sumie podczas kilku godzin eksperckiej, praktycznej wiedzy przeanalizowane zostaną nowe obowiązki, które nałożono na zamawiających i wykonawców w zamówieniach publicznych.

Przedstawione zostaną też zmiany w zakresie prawa pracy m.in. zasady wykonywania pracy zdalnej czy udzielania zaległego urlopu. Prelegenci wskażą na instrumenty tarcz antykryzysowych, z których realnie skorzystać mogą spółki i na uprawnienia, jakie zyskują gminy. Zaprezentują też możliwości finansowania spółek komunalnych ze środków Polskiego Funduszu Rozwoju.

Poza prezentacją norm prawnych wynikających z tarcz antykryzysowych 1.0, 2.0, 3.0 i 4.0 oraz sposobu ich wykładni prezentowanej przez organy publiczne, przedstawione zostaną też doświadczenia z funkcjonowania gmin i spółek komunalnych w okresie pandemii, z którymi Kancelaria Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy sp. k spotkała się w związku ze sprawowaniem stałej obsługi prawnej kilkudziesięciu gmin i spółek komunalnych.

Szczegółowy program wydarzenia został przedstawiony na stronie tarcza.abrys.pl.

Czytaj więcej

Skomentuj