Ziemowit Nowak, rzecznik Wodociągów Kieleckich, który zmaga się koronawirusem, propaguje wiedzę o chorobie: zaleca ostrożność, namawia do profilaktyki, a przy okazji kolejny raz mówi jak przedsiębiorstwo wzorcowo radzi sobie z awariami.

„Łączymy przyjemne z pożytecznym, czyli promujemy najzdrowszy napój, jakim jest kielecka kranówka, informujemy o tym, jak skutecznie usuwamy awarie, a jednocześnie pomagamy osobom, które chorują na Covid. A wszystko to na luzie i z humorem” – tak swój telefon do programu „Szkło kontaktowe” opisały na swoim kanale Youtube Wodociągi Kieleckie. Rzecznik przedsiębiorstwa Ziemowit Nowak niedawno zachorował na Covid-19.

Na początku swojej krótkiej wypowiedzi telefonicznej Ziemowit Nowak podziękował lekarzom i personelowi medycznemu oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach za to, że – jak to ujął – przywrócili go do żywych po covidzie. Lekarzy nazwał bohaterami.

Zaznaczył, w chwili gdy dzwonił do studia, musi częściowo korzystać z maski tlenowej – Nie lekceważcie tego podstępnego dusiciela. Jeśli spotykacie kogoś z maseczką pod nosem, uciekajcie albo domagajcie się, aby tę maseczkę poprawił. Jeśli zachorujecie, koniecznie kupcie lub pożyczcie pulsoksymetr. Kiedy saturacja spada poniżej 93 procent, dzwońcie na pogotowie. Każdy dzień zwłoki może mieć tragiczne konsekwencje. Nie bójcie się szpitala, szpital ratuje życie – mówił. – A na koniec dodam, że Wodociągi Kieleckie w sposób błyskawiczny, wręcz wzorcowy usuwają awarie, na poziomie krajowym, światowym, a liczba awarii z roku na rok maleje – żartował, nawiązując do słynnej już wypowiedzi udzielonej dziennikarzom kieleckiego oddziału TVP.

 

Czytaj więcej

Skomentuj