Rzeszów głosami internautów został uznany za najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Udało mu się pokonać pozostałe 15 miast w finale ogólnopolskiego konkursu na najpiękniej oświetlone aglomeracje miejskie. Organizatorem plebiscytu jest Grupa ENERGA.

Zwycięskie miasto wygrało przeważającą liczbą głosów, zdobywając 33% wszystkich oddanych przez internautów głosów. W trakcie trwania plebiscytu na konkursową stronę www.swiecsie.pl odnotowano ponad 230 000 wejść. Na medalowym podium stanął też Bielsk Podlaski, zdobywając 12% głosów i Koszalin z 10 % głosów.

Gratulujemy mieszkańcom oraz władzom zwycięskich miast, które zadbały o stworzenie ciepłego klimatu na święta, pięknie oświetlając ulice. Mamy nadzieję, że dzięki naszej inicjatywie kolejne polskie miasta zechcą w przyszłym roku „zaświecić" na święta jeszcze piękniej, jaśniej i z wykorzystaniem ekologicznej energii.- mówi Ireneusz Kulka, dyrektor Centrum Marketingu i Komunikacji spółki ENERGA.

Pierwsze miejsce w tak prestiżowym konkursie to dla nas powód do dumy. Cieszymy się bardzo, że nasze starania i pomysł na oświetlenie świąteczne miasta zostały docenione. Sukces jest tym większy, że o wynikach głosowania decydowali internauci. To zobowiązuje. Możemy obiecać, że w przyszłym roku Rzeszów będzie również efektownie oświetlonym miastem. – komentuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.  

Zwycięskie miasto otrzyma prezent w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, który będzie mogło przeznaczyć na cel społeczny. 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj