Samorząd Rzeszowa ogłosił przetarg na zakup m.in. 10 autobusów zasilanych gazem CNG oraz dwóch pojazdów zasilanych energią elektryczną. Zakup autobusów jest możliwy dzięki dofinansowaniu z UE – poinformował Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Gernand dodał, że przetarg na zakup autobusów już został ogłoszony i jest podzielony na kilka części.

– Pierwsza z nich obejmuje zakup 10 autobusów 12-metrowych, niskopodłogowych, zasilanych gazem CNG oraz – o ile pozostaną wolne środki w ramach przetargu – zakup dodatkowych sześciu autobusów tego samego typu – podkreślił.

Druga część przetargu dotyczy zakupu dwóch przegubowych autobusów 18-metrowych, zasilanych gazem CNG. Z kolei trzecia część przetargu zakłada kupno przez samorząd Rzeszowa dwóch przegubowych autobusów 18-metrowych zasilanych energią elektryczną.

Jak zaznaczył Gernand, zainteresowane firmy mogą składać oferty do 30 grudnia br.

– Przetarg zostanie rozstrzygnięty w przyszłym roku. Autobusy gazowe z pierwszej części przetargu, zgodnie z zapisami przetargu, mają dotrzeć do Rzeszowa w ciągu 54 tygodni od daty podpisania umowy. Jeśli chodzi o drugą cześć to pojazdy przyjadą do Rzeszowa w ciągu 43 tygodni od podpisania umowy, w przypadku trzeciej części termin to 60 tygodni – powiedział Gernand.

Zakup pojazdów jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej, z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Samorząd Rzeszowa dysponuje obecnie 226 autobusami, średnia ich wieku to 8 lat.

Czytaj więcej

Skomentuj