Szef Kancelarii Prezydenta RP Zbigniew Bogucki zapewnił, że prezydent Karol Nawrocki nie będzie blokował rządowej ustawy przedłużającej zamrożenie cen energii, o ile jej rozwiązania będą korzystne dla obywateli.
Ponad 61 tys. podróżnych skorzystało w sierpniu br. z lotniska w Lublinie. To o 7% więcej niż w sierpniu ub.r. i najwięcej w 13-letniej historii portu – poinformowała w poniedziałek spółka. W 2024 r. lubelskie lotnisko obsłużyło blisko 426 tys. pasażerów.
Katowice bez barier to nazwa programu realizowanego w latach 2022-2026 przez stolicę woj. śląskiego, który ma na celu poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnościami. Urząd Miasta Katowice przygotował sprawozdanie z realizacji programu za rok 2024, z którego wynika, że na jego realizację miasto wydatkowało ponad 317 mln zł.
Gabriela Lenartowicz, posłanka Koalicji Obywatelskiej, sceptycznie ocenia szanse na przyjęcie projektu ustawy wprowadzającej ROP w wersji zaproponowanej przez rząd. Projekt UC100 wprowadzający rozszerzoną odpowiedzialność producenta budzi niemałe kontrowersje.
Spółka POL-MIEDŹ TRANS, która należy do KGHM Polska Miedź S.A. zakończyła czterodniowe testy lokomotywy zasilanej wodorem. Próby pojazdu produkcji PESA Bydgoszcz miały na celu sprawdzenie nowej technologii w warunkach przemysłowych.











