Na temat dyrektywy NIS2, wprowadzającej z dniem 18 października br. nowe wymogi w zakresie cyberbezpieczeństwa, jak również o zasadach cyberhigieny użytkowników sieci, z dr Dominiką Skoczylas z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego rozmawia Judyta Więcławska.
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu nie pozostaje obojętne na dramat zalanych falą powodziową gmin. Ostatnio miejska spółka zawiozła wodę dla powodzian oraz 50 szt. łopat, a w piątek 20 września na tereny popowodziowe ruszyła ekipa ochotników z MPO, by nieść pomoc na miejscu tragedii. Do dyspozycji zalanych miejscowości w gminach Kłodzko i Lądek-Zdrój będą chętne do pracy ręce 3 pracowników MPO oraz śmieciarka.
Rząd znowelizował rozporządzenie o stanie klęski żywiołowej na obszarze części województwa dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego. Wszystko po to by pomóc w rozwiązaniu problemu transportu i składowania odpadów popowodziowych.
Jak poinformował dziś (20 września br.), premier Donald Tusk, Marcin Kierwiński zostanie pełnomocnikiem rządu ds. odbudowy po powodzi. Były szef MSWiA i europoseł zgodził się zrzec mandatu europosła i wejść w skład rządu. Premier podkreślił, że Marcin Kierwiński ma właściwe wykształcenie i doświadczenie do tego by objąć to stanowisko. Powołano też lokalnych rządowych pełnomocników.
Przedstawienie pełnomocnika rządu ds. odbudowy po powodzi, powołanie nowych pełnomocników MSWiA w Głuchołazach i Lewinie Brzeskim, planowane wsparcie dla poszkodowanych rolników - to rozwiązania przedstawione przez rząd na powodziowym sztabie kryzysowym w piątek rano.











