Zielona transformacja będzie miała istotny wpływ na rynek pracy; według szacunków niemal wszystkie kompetencje będą musiały ulec zmianie, by dostosować pracowników do zielonych strategii biznesowych – wynika z badania ManpowerGroup. Jedną z takich kompetencji jest sprzedaż i marketing.
Koszty usunięcia przez miasto 2 tys. ton odpadów, które odkryto podczas budowy drogi, ostatecznie pokryje projektant arterii – powiedział w niedzielę PAP prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.
We wrześniu ub.r. nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym zobowiązała gminy do przyjęcia Planu ogólnego. To nowe narzędzie planistyczne, które zastępuje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego w danej gminie. Wczoraj Rada Miasta Katowic przyjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia Planu ogólnego.
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował w środę oficjalnie, że będzie ponownie startował w wyborach na prezydenta tego miasta. Powiedział o tym na spotkaniu z mieszkańcami miasta w Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku.
Prawie 570 mln zł na inwestycje w Warszawie i okolicznych powiatach, blisko 1 mld zł dla samorządów lokalnych, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, w tym na programy wsparcia – tak przedstawia się budżet województwa na 2024 r.







![Koszty coraz wyższe, przychody coraz mniejsze. Tak dziś wygląda gospodarka odpadami [WIDEO]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/226a2526-768x512.jpg.pagespeed.ce.QV0z8u3iuR.jpg)



