Myślami jesteśmy z Pawłem Adamowiczem – piszą prezydenci miast w mediach społecznościowych, solidaryzując się z zaatakowanym przez nożownika prezydentem Gdańska.

W niedzielę podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został poważnie raniony nożem. Po kilkugodzinnej operacji lekarze poinformowali, że samorządowiec przeżył operację, ale jego stan jest bardzo ciężki.

– Taki wspaniały dzień. W studiu WOŚP wśród nas same uśmiechy i nagle szok. Nie ma słów. Myślami jestem z Pawłem i jego najbliższymi – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

– Jestem wstrząśnięty tym, co stało się w Gdańsku. Myślami jestem przy Pawle Adamowiczu i Jego rodzinie. Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia – skomentował na Facebooku Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaatakowany nożem podczas finału WOŚP

– To nieprawdopodobne. Całym sercem jestem teraz z prezydentem Pawłem Adamowiczem i jego rodziną – czytamy na profilu Hanny Zdanowskiej, prezydent Łodzi.

– Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska – zaatakowany nożem na scenie. Najpierw niedowierzanie, teraz szok. Łączę się myślami z Pawłem i Gdańskiem – pisze Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Źródło: Kurier PAP

Czytaj więcej

Skomentuj