Na terenie Oczyszczalni Ścieków Gigablok w Katowicach otwarto ścieżkę edukacyjną.

Oficjalne otwarcie Ścieżki Edukacyjnej GIGABLOK nastąpiło 20 maja.  Udział wzięli w nim wiceprezydent Katowic Michał Luty oraz przedstawiciele Urzędu Miasta. Wśród zaproszonych znaleźli się również wszyscy dyrektorzy katowickich szkół.

Podczas imprezy przedstawiciele szkół mieli okazję zobaczyć z jakich elementów składa się Ścieżka Edukacyjna GIGABLOK i dowiedzieć jakich formalności należy dopełnić, aby ją zwiedzić.

Otwarcie ścieżki  dla mieszkańców odbyło się 21 maja br. o godz. 10.00. Uroczystość połączona była z premierowym pokazem filmu „Giga”. Tuż po nim odbyło się spotkanie z aktorami oraz filmowcami, którzy brali udział w produkcji filmów edukacyjnych „Giga” i „Marcin” przygotowanych jako element ścieżki. W trakcie tego spotkania obecni goście dowiedzieli się jak powstawał film i poznali wiele szczegółów dotyczących pracy filmowców.

Po spotkaniu przewodnicy oprowadzili mieszkańców trasą Ścieżki. Zwiedzający zobaczyli obiekty Oczyszczalni Gigablok i prześledzili kolejne etapy oczyszczania ścieków.

źródło: gigablok.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj