W Ostrowie Wielkopolskim do końca czerwca potrwa budowa ścieżki rowerowej, która powstaje wzdłuż drogi krajowej nr 11 w kierunku Przygodzic.

Trasa połączy istniejącą ścieżkę z pętlą autobusową w Jankowie Przygodzkim. Ścieżka rowerowa przebiega na terenie częściowo będącym w dyspozycji Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, a w większości na terenie będącym we władaniu GDDKiA. Teren ten wcześniej należał do Lasów Państwowych.

– Po stronie miasta było przygotowanie dokumentacji i przeprowadzenie procedury uzyskania ZRID przeprowadzenie przetargu oraz koszt robót. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dostarczyła prefabrykaty czyli kostkę betonową i obrzeża – mówi Stanisław Krakowski, Zastępca Prezydenta Miasta.

Ścieżka będzie miała 660 metrów długości i 2,5 metra szerokości. Zlokalizowana jest po wschodniej stronie ulicy Wrocławskiej na odcinku od istniejącej ścieżki kończącej się przed lasem do pętli autobusowej w Jankowie Przygodzkim.

– W miarę możliwości staramy się, by przy każdym nowym projekcie drogowym wkomponować ścieżkę dla rowerzystów. I tak też się dzieje, że każda remontowana w ostatnim czasie droga ma wydzielony pas dla rowerzystów. Wkrótce bezpiecznie będzie można jechać rowerem wzdłuż krajowej jedenastki w stronę Przygodzic – dodaje Jarosław Urbaniak, Prezydent Miasta Ostrowa.

Koszt prac to 250 tysięcy złotych. 

źródło: ostrow-wielkopolski.um.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj