Od kilku dni mieszkańcy miasta Skierniewice zmagają się z brakiem wody w kranach. Bieżąca woda dostarczana jest w workach.

– Zakład Wodociągów i Kanalizacji prowadzi działania mające na celu ograniczenie uciążliwości związanych z dostępem do wody w Skierniewicach. Cały czas pracują ekipy, które dostarczają mieszkańcom wodę w pojemnikach – czytamy w oficjalnym komunikacie urzędu miasta.

Problemy z dostępem do wody w Skierniwicach trwają od soboty. U części mieszkańców spadło ciśnienie w kranach, u innych – woda w ogóle z nich nie leciała. Służby miejskie zaczęły dostarczać wodę w 10-litrowych pojemnikach, w mieście uruchomiono też 13 punktów z dostępem do wody.

Instalacje także odczuwają załamanie rynku recyklingu

Prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk powołał sztab kryzysowy. Zakład Wodociągów i Kanalizacji “Wod-Kan” poinformował, że ograniczony dostęp do wody wiąże się z “rosnącą falą upałów” i zwiększonym zużyciem (w ostatnich dniach wzrosło ono dwukrotnie). Mieszkańcy proszeni są o “rozsądne gospodarowanie wodą” – odradza się podlewania trawników i upraw rolnych, napełniania basenów, mycia samochodów itp.

Ze względu na ograniczone zasoby wody w mieście zamknięto m.in. basen i ogródki działkowe.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj