Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Składowisko w Czartorii może działać

Składowisko w Czartorii może działać
kg
09.02.2015, o godz. 0:00
czas czytania: około 1 minuty
0

Składowisko odpadów w Czartorii (woj. podlaskie) otrzymało niezbędne dokumenty, aby kontynuować działalność. Marszałek Mieczysław Baszko przekazał prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu decyzje dotyczące instrukcji prowadzenia składowiska odpadów oraz zmianę pozwolenia zintegrowanego na eksploatację.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Działalność obiektu była zagrożona, ponieważ poprzednie władze Łomży nie powołały spółki, która zarządzałaby Zakładem Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów. Łomży groziła wysoka kara, a nawet zakaz użytkowania składowiska. Dotychczas obiekt prowadziło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które jako zakład budżetowy, z mocy przepisów ustawowych, nie może tego robić.

Jednak powołanie przez miasto w krótkim czasie spółki komunalnej – Zakładu Gospodarowania Odpadami – umożliwiło dalsze użytkowanie składowiska.

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026