Pierwsza edycja konkursu Gdynia City Transformers zakończona. Wiadomo już, które z projektów osłon na skrzynki energetyczne mają szanse na wdrożenie jeszcze w 2011 roku.

Gdynia City Transformers 2011' to pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Centrum Designu Gdynia przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, którego celem jest podnoszenie jakości wizualnej przestrzeni miejskiej. W pierwszym konkursie uczestnicy mieli za zadanie stworzenie projektów skrzynek energetycznych  zlokalizowanych w rejonie ścisłego centrum Gdyni – ulicy Świętojańskiej.

Spośród 12 prac, które znalazły się w finale konkursu Jury przyznało nagrody trzem pracom. Z uwagi na brak projektu, który spełniłaby wszystkie kryteria oceny w najwyższym stopniu Jury zdecydowało nie przyznawać I nagrody. Zespół oceniający, pod przewodnictwem dr hab. Marka Adamczewskiego, postanowił przyznać równorzędnie dwa II miejsca dla pracy autorstwa Aleksandra Bielawskiego i Robert Kowalczyka oraz pracy Urszuli Patalas i Urszuli Ramus.

Praca Bielawskiego i Kowalczyka otrzymała także nagrodę specjalną od firmy GRAS, producenta i dystrybutora sprzętu przeciwpożarowego, ratownictwa i BHP.

– Projekt Aleksandra Bielawskiego i Roberta Kowalczyka charakteryzuje się w szczególności wysokimi walorami użytkowymi, dobrze przemyślaną funkcjonalnością oraz posiada wartość dodaną w postaci m.in. stojaka na rowery- mówi dr hab. Marek Adamczewski, przewodniczący Jury konkursu. – Natomiast praca Urszuli Patalas i Urszuli Ramus w ciekawy sposób nawiązała do nadmorskiego charakteru Gdyni – dodaje.

Konkurs został rozstrzygnięty 19 sierpnia 2011 w Galerii PPNT jako jedno z wydarzeń w ramach Weekendu Architektury w Gdyni. Główna nagroda w konkursie to 3 000 zł. 

źródło: gdynia.pl
ilustracja: wizualizacja projektu Aleksandra Bielawskiego i Roberta Kowalczyka


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj