1 / 10

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach wzbogaciła się o 43 samochody z napędem hybrydowym. Auta kosztowały prawie 4 mln zł.

To samochody marki Toyota Auris Hybrid Touring Sports kombi. Według zapowiedzi producentów, każdy nowy radiowóz pozwoli zaoszczędzić ponad 50 kg dwutlenku węgla na 1000 km w porównaniu do podobnego samochodu benzynowego.

Nowe radiowozy emitują od 81 g/km dwutlenku węgla przy zużyciu paliwa od 3,5 l/100 km – zarówno w cyklu mieszanym, jak i w jeździe po mieście. Rozpędzają się do 100 km/h w 10,9 s, a ich maksymalna prędkość to 180 km/h. Połowę czasu mogą jeździć na silniku elektrycznym.

– To jest nasza cegiełka w trosce o jakość powietrza w mieście. Mamy nadzieję, że kierowcy docenią zarówno komfort jazdy, jak i dynamikę podczas pełnienia codziennych obowiązków służbowych – skomentował Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland.

Samochody, z których każdy kosztował około 92 tys. zł trafiły do: Bielska-Białej, Bierunia, Chorzowa, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Kłobucka, Lublińca, Mikołowa, Mysłowic, Pszczyny, Raciborza, Sosnowca, Tychów, Wodzisławia Śląskiego oraz Zabrza.

Pieniądze na zakup radiowozów pochodziły ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Źródła: KWP Katowice, Toyota

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj