9 tys. sadzonek drzew i kwiatów przekazali bielszczanom w sobotę w Bielsku-Białej ekolodzy w zamian za surowce wtórne. Szef Fundacji Arka Wojciech Owczarz powiedział PAP, że w ciągu 15 lat rozdano w ten sposób ponad 100 tys. sadzonek.

“Pomaganie nic nie kosztuje. Do rozdania jest aż 5 tys. drzewek i 4 tys. bratków. Zachęcamy, by do akcji włączyło się jak najwięcej osób. Propagujmy sadzenie drzew i budowanie w okolicy zielonych enklaw, aby żyło nam się wszystkim lepiej i zdrowiej” – zapowiadał akcję Owczarz.

Akcja rozpoczęła się na parkingu przed bielską galerią handlową Sarni Stok i trwała do godz. 17. Jedną sadzonkę można było otrzymać za 10 kg makulatury, 20 opakowań szklanych, 20 butelek PET lub 20 puszek aluminiowych.

Rozdali już 100 tys. sadzonek drzew i kwiatów

Wojciech Owczarz dodał, że to największa w regionie akcja społeczno-ekologiczna. “Przez 15 lat rozdaliśmy ponad 100 tys. sadzonek drzew i kwiatów. Dzięki temu przyczyniliśmy się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach” – powiedział.

Fundacja Arka zajmuje się edukacją ekologiczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podejmuje zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy o wpływie zachowań człowieka na otaczające środowisko.

Partnerami wspólnej akcji ekologów i handlowców z Sarniego Stoku są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, samorząd Bielska-Białej oraz zarządzająca odpadami firma Sanit-Trans.

Czytaj więcej

Skomentuj