Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Śląskie. Ekolodzy rozdali sadzonki drzew i kwiatów za surowce wtórne

Śląskie. Ekolodzy rozdali sadzonki drzew i kwiatów za surowce wtórne
MŁ/PAP
07.05.2022, o godz. 22:45
czas czytania: około 1 minuty
0

9 tys. sadzonek drzew i kwiatów przekazali bielszczanom w sobotę w Bielsku-Białej ekolodzy w zamian za surowce wtórne. Szef Fundacji Arka Wojciech Owczarz powiedział PAP, że w ciągu 15 lat rozdano w ten sposób ponad 100 tys. sadzonek.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

“Pomaganie nic nie kosztuje. Do rozdania jest aż 5 tys. drzewek i 4 tys. bratków. Zachęcamy, by do akcji włączyło się jak najwięcej osób. Propagujmy sadzenie drzew i budowanie w okolicy zielonych enklaw, aby żyło nam się wszystkim lepiej i zdrowiej” – zapowiadał akcję Owczarz.

Akcja rozpoczęła się na parkingu przed bielską galerią handlową Sarni Stok i trwała do godz. 17. Jedną sadzonkę można było otrzymać za 10 kg makulatury, 20 opakowań szklanych, 20 butelek PET lub 20 puszek aluminiowych.

Rozdali już 100 tys. sadzonek drzew i kwiatów

Wojciech Owczarz dodał, że to największa w regionie akcja społeczno-ekologiczna. “Przez 15 lat rozdaliśmy ponad 100 tys. sadzonek drzew i kwiatów. Dzięki temu przyczyniliśmy się do powstania zielonych terenów w Bielsku-Białej i okolicach” – powiedział.

Fundacja Arka zajmuje się edukacją ekologiczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podejmuje zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy o wpływie zachowań człowieka na otaczające środowisko.

Partnerami wspólnej akcji ekologów i handlowców z Sarniego Stoku są: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach, samorząd Bielska-Białej oraz zarządzająca odpadami firma Sanit-Trans.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023