Podczas targów POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu, które odbędą się w dniach 27-30 października, zwiedzający teren Międzynarodowych Targów Poznańskich będą mogli odwiedzić specjalne Miasteczko Ekologiczne prezentujące urządzenia, maszyny i technologie związane z ideą smart city.

W ramach Miasteczka Ekologicznego zostanie zaprezentowane całe spektrum rozwiązań, które nie tylko dbają o środowisko naturalne, ale też oszczędzają zasoby naturalne, czas i pieniądze. Wystawcy pokażą rozwiązania dedykowane zarówno do domów prywatnych, jak i firm, samorządów, zarządców osiedli mieszkaniowych, centrów handlowych, biurowych czy rekreacji. Wszystkie wpływają na poprawę komfortu i jakości życia.

Ciekawe produkty i technologie

Na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni będzie można zobaczyć m.in. przydomową oczyszczalnię ścieków, słupy oświetleniowe ze zintegrowanym koszem na odpady, kompostowniki, deszczownice, systemy nawadniania, filtry do studzienek, pojemniki podziemne i półpodziemne na odpady, a także szereg urządzeń z zakresu gospodarki komunalnej, jak kosiarki, myjki, szorowarki, zamiatarki. Zaprezentowane zostaną także biotechnologie do oczyszczania zbiorników wodnych oraz nowoczesny sprzęt badawczy i diagnostyczny do weryfikacji parametrów wewnętrznych i zewnętrznych budynków, rozwiązań pasywnych w budownictwie i sprawności instalacji OZE.

W Miasteczku zaparkują również elektryczne skutery miejskie, rowery hybrydowe z elektrycznym wspomaganiem oraz auta osobowe (takich marek jak Ford, Skoda czy Fiat) i inne pojazdy napędzane alternatywnym paliwem CNG i LNG. Część z nich stanowić będzie tzw. Strefę Metanu. Uzupełnieniem ekspozycji będą kompresory bezolejowe przeznaczone do przy-firmowego i przy-domowego tankowania pojazdów gazem ziemnym (CNG) oraz samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Ponadto wystawcy zaprezentują rozwiązania przeznaczone dla przestrzeni miejskich, jak oznaczenia dla niewidomych i niedowidzących oraz tzw. małą architekturę miejską, jak ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz kosze i worki na psie odpady.

W ramach Miasteczka zobaczymy także Autobus Energetyczny, który stanowi jeden z obecnie realizowanych projektów edukacyjno-informacyjnych Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Wydarzenia w ramach Miasteczka

Istotnym elementem uzupełniającym specjalną przestrzeń będą konferencje odbywające się na otwartej salce. We wtorek 27.10.2015 r. odbędzie się konferencja „Metan dla motoryzacji”. Zainteresowanych ideą smart city zapraszamy w środę, 28.10.2015 r. na konferencję “Inteligentne rozwiązania dla samorządu terytorialnego”, a w czwartek i piątek (29 i 30.10.2015 r.), będzie miało miejsce największe spotkanie branży biomasowej na targach – konferencja Biomasa – Energia Biznesu 2015.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj