Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Załoga śmieciarki na amfetaminie. Zatrzymanym mężczyznom grozi więzienie

Załoga śmieciarki na amfetaminie. Zatrzymanym mężczyznom grozi więzienie
PAP
09.04.2021, o godz. 7:45
czas czytania: około 2 minut
3

Wrocławscy policjanci zatrzymali pracowników firmy zajmującej się wywozem odpadów. Mężczyźni podczas przerwy w pracy zażywali amfetaminę. Jej ślady policjanci znaleźli zarówno na twarzy kierowcy, jak i we wnętrzu pojazdu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie wrocławskiego osiedla Huby. Policyjni wywiadowcy postanowili skontrolować kierowcę śmieciarki należącej do jednej z prywatnych firm. Podejrzewali bowiem, że osoba siedząca za kierownicą pojazdu, może być pod wpływem narkotyków.

W szoferce pojazdu znajdowało się trzech mężczyzn. – Jeden z nich trzymał w dłoni etui na dokumenty ze śladami białego proszku. Resztki białej substancji znajdowały się też na jego twarzy, a dokładnie w okolicach nosa kierowcy – przekazał w czwartek PAP sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Jak dodał, 41-letni kierujący przyznał się, że „dosłownie przed chwilą” zażywał amfetaminę, korzystając z przerwy w pracy.

Podczas kontroli policjanci sprawdzili też dane dwóch pozostałych pracowników firmy. Okazało się, że jeden z nich, 34-letni wrocławianin, jest osobą poszukiwaną w celu odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli także biały proszek, który chwilę wcześniej zażywali mężczyźni.

Zarówno kierowca śmieciarki, jak i jego kolega zostali zatrzymani. – Wywiadowcy przy pomocy testera sprawdzili także ślinę kierującego. Okazało się, że w organizmie mężczyzny znajduje się zarówno amfetamina, jak i metamfetamina. Od kierowcy została pobrana krew, celem dalszych badań. Funkcjonariusze zatrzymali również jego prawo jazdy – powiedział policjant.

Sprawą zatrzymanych mężczyzn zajmie się teraz sąd. Za posiadanie substancji odurzających grozi kara do trzech lat więzienia, natomiast kierowanie pojazdem pod ich wpływem zagrożone jest karą maksymalnie dwóch lat pozbawienia wolności.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (3)


Obserwator 53

Komentarz #143910 dodany 2021-04-09 11:25:05

Od zużycia wody też jest niesprawiedliwe, brudasy będą mniej płacić.


1

Komentarz #143955 dodany 2021-04-09 14:01:41

3 lata za posiadanie a 2 lata za jazdę pod wpływem...


qwerty

Komentarz #145116 dodany 2021-04-12 13:19:21

Najważniejsze, że wciągali w trakcie przerwy, aby nie powodować opóźnień podczas pracy :D A tak na poważnie, to jadąc takim samochodem po amfie, to wsadzić za zagrażanie życia innych! Nawet osobówką byłoby niebezpiecznie, a co dopiero śmieciarką! Ludzie są coraz gorsi...

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024