Harcerze ze Śląskiej Chorągwi ZHP rozpoczęli kolejną całoroczną kampanię ekologiczną pn. „Gra w zielone” realizowaną w ramach, działającego od roku w województwie śląskim, Harcerskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wsparł tę akcję dotacją w wysokości ponad 16 tys. zł.

Środki te przeznaczone zostaną głównie na zorganizowanie konkursów popularyzujących wiedzę ekologiczną i umiejętności codziennych zachowań przyjaznych środowisku. Harcerze – ekolodzy już zapowiedzieli niekonwencjonalne konkursy np. na najlepszy internetowy blog na temat działań proekologicznych prowadzonych w gromadzie zuchowej, drużynie, zastępie, czy na fotoreportaż i film video promujący ekologię na harcerskim obozie i biwaku.

Ciekawie zapowiadają się również kilkudniowe warsztaty dla młodzieży poświęcone umiejętnemu obcowaniu z przyrodą. Blisko 300 uczestników zaangażowanych będzie w zajęcia terenowe o wymownych nazwach: ”Dobre rady na odpady”, „Las naszym domem”, „Cztery żywioły”, „Rzeźba polodowcowa” czy „Akcja małe akweny”.

Kampanii towarzyszyć będą konferencje metodyczne dla nauczycieli i instruktorów harcerskich podsumowujące całoroczne działania prowadzone w ramach kampanii oraz wystawy prac jej uczestników. Wszystko po to, by edukacja ekologiczna nie była dla młodzieży tylko pustym hasłem ale stała się ciekawą przygodą harcerską, ważną na całe dorosłe życie.

źródło: wfosigw.katowice.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj