W Centrum Wspierania Dzieci i Młodzieży “Młody Las” w Toruniu został zamontowany nowoczesny, proekologiczny system solarny do podgrzewania wody. Instalację podarowała placówce toruńska firma RUG Riello Urządzenia Grzewcze SA.

2 listopada 2010 r. w palcówce odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania daru od  firmy RUG Riello. Na dachu domu zostały zamontowane trzy kolektory słoneczne, a w piwnicy kompaktowy piec wiszący wraz z instalacją hydrauliczną. Wartość przekazanych urządzeń grzewczych marki Beretta wynosi łącznie 26 590 zł. W podziękowaniu dla firmy Anna Czeczko, szefowa Centrum Wspierania Dzieci i Młodzieży "Młody Las", przekazała na ręce dyrektora Błażeja Rozmarynowicza list z podziękowaniami i obraz wykonany przez podopiecznych placówki w technice kolażu.

Jak szacują specjaliści z firmy RUG Riello, dzięki instalacji solarnej na ogrzewaniu wody można będzie zaoszczędzić 60-70 proc. rocznie. Między kwietniem a wrześniem urządzenie pozwala podgrzać 100 proc. potrzebnej wody, w pozostałych miesiącach od 15 do 70 proc. Przy tak dużej grupie mieszkańców domu koszt inwestycji zwróci się w ciągu 5-6 lat. Zyska też środowisko naturalne. System solarny pozwala obniżyć ponad dwukrotnie wskaźniki emisji w powietrze szkodliwych dwutlenków węgla i siarki, pyłów oraz tlenków węgla i azotu. 

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj