Reklama

ad1a regionalne Radomsko [31.10 – 2.12.2024]

Spacer śladami nietoperzy możliwy w Lublinie

Spacer śladami nietoperzy możliwy w Lublinie
jw
26.01.2022, o godz. 12:15
czas czytania: około 2 minut
0

Władze Lublina zachęcają do spacerów niedawno powstałą ścieżką przyrodniczą „Nietoperze doliny Bystrzycy”. Jest ona zlokalizowana w przebiegu istniejącej ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Bystrzycy. Jej początek znajduje się w Parku Ludowym, zaś koniec nad Zalewem Zemborzyckim.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B BDO zamknięcie roku [14.10-22.11.24]

– Ścieżka przyrodnicza „Nietoperze doliny Bystrzycy” powstała, aby uświadomić mieszkańcom Lublina, jak ważną rolę nietoperze odgrywają w środowisku. Razem z jerzykami są one bowiem naturalną bronią w walce z komarami i innymi szkodliwymi owadami. Mamy również nadzieję, że dzięki tej inicjatywie Lublinianie będą mieli okazję lepiej poznać te niewielkie zwierzęta i przestaną one budzić negatywne skojarzenia – mówi Blanka Rdest-Dudak, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Spacer po wiedzę

Ścieżka przyrodnicza powstała w ramach „Projektu Czynnej Ochrony Nietoperzy w Dolinie Bystrzycy” realizowanego przez Fundację Dla Przyrody oraz Miasto Lublin. W przebiegu ścieżki zamontowano 90 budek i 14 schronów dla nietoperzy oraz 5 tablic informacyjno-edukacyjnych. Tablice, budki i schrony zostały rozmieszczone w okolicy ścieżki rowerowej na wysokości Parku Ludowego, za mostem na al. Piłsudskiego; na rozwidleniu ścieżki rowerowej przy moście na ul. Krochmalnej; przy kładce nad rzeką Bystrzycą na osiedlu Nałkowskich oraz przy zaporze nad Zalewem Zemborzyckim.

Ciekawostki o nietoperzach

Na tablicach informacyjno-edukacyjnych znalazły się informacje prezentujące sylwetki tych drobnych, licznie występujących na terenie naszego miasta ssaków. Mieszkańcy dowiedzą się z nich m.in. o biologii nietoperzy, występujących w mieście gatunkach, zagrożeniach na jakie są narażone oraz potrzebie ich ochrony.

Miasto włączyło się w przedsięwzięcie w ramach zadania realizowanego z VII edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin „Stop Komarom! Witajcie jerzyki! Zakup i montaż 1000 budek dla jerzyków na terenie miasta Lublin”. Na projekt zagłosowało 2003 osoby.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ZM WEBINAR4 Fundacja Sendzimira [17.10-07.11.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 odpady budowlane [04.11-03.12.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024