1 / 7

Po raz kolejny a Poznaniu odbywa się Spartakiada Wodociągowców, w której bierze udział ponad 1,5 tys. osób. Nie ma w Polsce tak dużej konferencji w branży, na którą przyjechałoby aż tyle uczestników. Równolegle w Puszczykowie odbywa się turniej „Tenis przy Spartakiadzie” zorganizowany przez Abrys dla Środowiska, Unisoft i AVK Armadan.

Spartakiada Wodociągowców to impreza, która wśród zmagań sportowych wykształciła coś znacznie bardziej wartościowego niż medale i puchary. Jest ona platformą, na której poznają się pracownicy i, co ciekawe, przez większą cześć spotkań rozmawiają o pracy. Zmagania sportowe to oczywiście najważniejsza część spartakiady, ale zawodnicy to przede wszystkim ludzie, dla których ogromną pasją jest praca w wodociągach.

Weekend na sportowo

Pierwsi zawodnicy, w ramach zmagań spartakiady, wystartowali już w piątkowe przedpołudnie. Do Poznania zjechali wodociągowcy z całej Polski, m. in. Biskupca, Bielska-Białej, Brodnicy, Bydgoszczy, Częstochowy, Drawska Pomorskiego, Ełku, Gdańska, Inowrocławia, Opola, Kalisza, Katowic, Krakowa, Legnicy, Warszawy, Wrocławia i wielu innych miejsc. Oczywiście nie zabrakło reprezentantów gospodarzy, czyli Poznania. Zawodnicy rywalizują w 24 konkurencjach, pierwsze medale już rozdane. Zaglądajcie na stronę spartakiady, a także na Facebooka. Spartakiada potrwa do niedzieli, 28 sierpnia.

Tenisowe Puszczykowo

Równolegle w podpoznańskim Puszczykowie odbywa się turniej tenisa ziemnego „Tenis przy Spartakiadzie. Organizatorami turnieju są Abrys dla Środowiska, Unisoft i AVK Armadan. Szczegóły dotyczące turnieju już wkrótce na naszym portalu.

Czytaj więcej

Skomentuj