26 sierpnia wodociągowcy z całej Polski spotkają się w stolicy na trzydniowych ogólnopolskich rozgrywkach sportowych organizowanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Konkurencje będą rozgrywane w Warszawie, od piątku 26 sierpnia do niedzieli, 28 sierpnia. Większość z zaplanowanych dyscyplin będzie zorganizowana na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego; zawody lekkoatletyczne będą miały miejsce na obiektach sportowych Gimnazjum 92 przy ul. Koncertowej 4, natomiast mecze piłki nożnej rozgrywane będą na Stadionie RKS Okęcie. Dodatkowo na Kanale Żerańskim, w sobotę 27 sierpnia odbędą się zawody wędkarskie.

W tegorocznej Spartakiadzie weźmie udział ponad 1400 pracowników przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych z całej Polski. W 24 konkurencjach sportowych (w 17 dyscyplinach) wystartują 53 drużyny, których zawodnicy będą rywalizowali m.in. w piłce nożnej, piłce siatkowej, biegach przełajowych, pływaniu, wieloboju siłowym, tenisie ziemnym i stołowym oraz wędkarstwie.

Zapalenie znicza olimpijskiego połączone z uroczystym otwarciem Spartakiady i defiladą wszystkich ekip, odbędzie się w piątek 26 sierpnia o godz. 18.00 na terenie kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Honorowy Patronat nad imprezą objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Patronat medialny nad igrzyskami sprawują czasopisma branżowe: „Wodociągi-kanalizacja”, „Inżynieria Bezwykopowa”, „Instal”, „Ochrona środowiska gospodarka komunalna” oraz portal inżynieria.com.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj