Reklama

ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]

Spotkanie przedstawicieli Rady RIPOK z Ministrem Środowiska

Spotkanie przedstawicieli Rady RIPOK z Ministrem Środowiska
21.08.2013, o godz. 15:20
czas czytania: około 2 minut
0

W środę 7 sierpnia 2013 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Rady RIPOK z Ministrem Środowiska Marcinem Korolcem. W wydarzeniu udział wzięli: ze strony resortu środowiska – Marcin Korolec oraz dyrektor Małgorzata Szymborska, a ze strony Rady RIPOK – Krzysztof Kawczyński, Piotr Manczarski, Piotr Szewczyk oraz Robert Rosa.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b ECOMONDO [01.06-30.06.26]

Ministrowi zostały przekazane cztery główne postulaty spośród kilkudziesięciu, nad którymi pracuje Rada RIPOK. "Należy podkreślić, że zagadnienia, które zostały przedstawione zostały uznane za konstruktywne. W czasie 90-minutowej dyskusji nie zdołano omówić szczegółów obecnej sytuacji rynkowej, dlatego Rada zaproponowała Ministrowi utworzenie grupy roboczej, która w sposób cykliczny mogłaby pracować nad poprawą stanu rynku gospodarki odpadami. Minister zgodził się na utworzenie grupy roboczej, składającej się z pracowników ministerstwa oraz przedstawicieli Rady" – informują przedstawiciele Rady RIPOK

Minister Marcin Korolec zaproponował zorganizowanie kolejnego spotkania, tym razem z udziałem reprezentantów Generalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska. W drugiej połowie września planowana jest konferencja prasowa Rady RIPOK, w której udział prawdopodobnie wezmą delegaci Ministerstwa Środowiska oraz GIOŚ. Ministerstwo wstępnie zadeklarowało chęć współorganizowania spotkania z dziennikarzami.

Poza głównymi postulatami przekazano ministrowi wszystkie opinie i stanowiska, które do tej pory wpłynęły do sekretariatu Rady RIPOK.

Rada RIPOK jest  inicjatywą zakładającą stałe monitorowanie procesu wdrażania znowelizowanej ustaw związanych z gospodarką odpadami. Celem cyklicznych spotkań Rady RIPOK jest identyfikowanie problemów związanych z realizacją „rewolucji odpadowej”, wypracowanie możliwych rozwiązań  i przekazanie ich do kompetentnych w tym zakresie instytucji, co w efekcie ma zapewnić sprawne funkcjonowanie nowego modelu gospodarki odpadami i Regionalnych Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Serwis Komunalny.pl jest patronem medialnym Rady RIPOK (www.radaripok.pl).

źródło: radaripok.pl

Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad2 KGO kompleksowa 2026 [02.06.-02.09.26]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d odpady z kanalizacji webinar [22.06-14.07.26]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2026