Plany inwestycyjne koncernu RWE w Polsce i szanse na rozwój nowoczesnych technologii w branży energetycznej – to główne tematy rozmowy wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka z Juergenem Grossmannem, prezesem zarządu RWE AG.

Spotkanie odbyło się 8 czerwca 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki. Podczas spotkania wicepremier Waldemar Pawlak rozmawiał z przedstawicielami RWE głównie o perspektywach inwestycyjnych koncernu w naszym kraju. – Jesteśmy zainteresowani zwiększeniem mocy wytwórczych w Polsce – podkreślił prezes Juergen Grossmann.

Jednym z tematów spotkania był także rozwój produkcji samochodów z napędem elektrycznym na rynku europejskim. – Wspólnie z koncernami motoryzacyjnymi prowadzimy badania nad nowymi technologami, dotyczącymi m.in. zastosowania baterii i punktów doładowania pojazdów energią elektryczną – powiedział prezes Grossmann.

Rozmowy dotyczyły również inwestycji związanych z efektywnością energetyczną i kogeneracją oraz techniczno-ekologicznych aspektów wydobycia gazu łupkowego w Polsce. W spotkaniu wziął również udział Filip Thon, prezes zarządu RWE Polska S.A., który podkreślił rosnące znaczenie gazu w miksie energetycznym Polski w przyszłości.

źródło: mg.gov.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj