Dwanaście tysięcy złotych będzie kosztować wyczyszczenie oraz konserwacja ekranów akustycznych w Jaworznie, które zostały zniszczone przez pseudokibiców. Prace prowadzi specjalistyczna firma z Katowic, ponieważ chuligani wymalowali ekrany lakierem w taki sposób, że ich tradycyjne oczyszczenie jest niemożliwe.

Usuwaniem napisów zajęli się pracownicy firmy Antygraffiti z Katowic. Dzięki zastosowaniu specjalnych środków chemicznych napisy zostaną usunięte bez uszkadzania przeźroczystych płyt poliwęglanowych, z których są wykonane ekrany.

– Niestety, nie byliśmy w stanie przeprowadzić tych prac własnymi siłami. Usuwanie napisów bez profesjonalnych środków czyszczących i odpowiedniego sprzętu mogło spowodować porysowanie bądź zmatowienie powierzchni ekranów – mówi Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Pomalowanie ekranów akustycznych przy Trasie Śródmiejskiej na Borach i Leopoldzie to kolejny już przykład na to, że inwestycje realizowane przez gminę mogą zostać zniweczone przez bezmyślne akty wandalizmu. Ofiarami chuliganów często padają znaki drogowe, wiaty przystankowe, kosze na śmieci, a nawet krawężniki. – Zapewne żaden z chuliganów nie zdaje sobie zapewne sprawy, że usunięcie szkód odbywa się z publicznych pieniędzy, czyli tak naprawdę płacą za to wszyscy mieszkańcy miasta – podkreśla Nikodem Motyka. – Dlatego apelujemy do potencjalnych niszczących o zastanowienie i rozsądek, a do świadków tych zdarzeń o zgłaszanie do Straży Miejskiej lub Policji wszystkich sytuacji wymagających interwencji.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj