1 / 9

Pierwsza w Polsce i Europie Środkowej stacja LNG/CNG dla tankowania pojazdów ciężarowych została oficjalnie przekazana do użytkowania.

Należący do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie obiekt znajduje się w okolicy dawnego składowiska odpadów w Mateuszewie, przy drodze łączącej Śrem i Zaniemyśl. Stacja pozwala na szybkie i efektywne tankowanie gazu ziemnego dla miejscowej floty aut komunalnych oraz innych pojazdów ciężarowych. Generalnym wykonawcą inwestycji oraz dostawcą gazu LNG jest firma Cyrogas M&T Poland.

W oficjalnym otwarciu stacji w Mateuszewie udział wzięli m.in. burmistrz Śremu Adam Lewandowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, prezes PGK w Śremie Paweł Wojna, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Hanna Grunt oraz wiceprezes Cryogas M&T Poland Jarosław Patyk.

Otwarcie własnej stacji LNG/CNG wpisuje się w długofalową strategię przejścia posiadanych przez PGK Śrem pojazdów komunalnych na oszczędny i ekologiczny napęd gazem ziemnym – powiedział podczas otwarcia stacji Paweł Wojna, Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie.

Po uroczystej części spotkania zgromadzeni goście mogli samodzielnie przekonać się, jak funkcjonują instalacje do tankowania LNG/CNG, a także jak wygląda magazynowanie i transport gazu LNG dla potrzeb stacji.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj