Dziesięć autobusów Solaris Urbino 12 electric kupiły Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) w Warszawie. Jest to pierwsza tak duża inwestycja obejmująca zakup autobusów elektrycznych od firmy Solaris Bus&Coach. Zgodnie z umową, ekologiczne i ciche pojazdy z napędem elektrycznym zostaną przekazane MZA do końca czerwca 2015 r.

Autobusy będą posiadały akumulatory o pojemności ponad 200 kWh i silniki trakcyjne o mocy 160 kW. Ładowanie baterii, bazujące na metodzie plug-in (przy użyciu wtyczki), możliwe będzie dzięki wykorzystaniu ładowarki o mocy 120 kW z funkcją zmniejszenia jej mocy ładowania do 40 kW.

Konstrukcja autobusów zostanie przygotowana w taki sposób, aby w przyszłości możliwe było zastosowanie automatycznego systemu szybkiego ładowania, zlokalizowanego na dachu pojazdów. Początkowo pojazdy elektryczne nieprodukujące spalin obsługiwać będą reprezentacyjny Trakt Królewski.

Eko lokator Toruń

Planuje się, że do 2016 r. w taborze Miejskich Zakładów Autobusowych będzie co najmniej 30 autobusów elektrycznych. Ich bazą stanie się przebudowana zajezdnia Redutowa.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj